22 deltok på Bortelid

Totalt var det 22 deltakere i det uhøytidelige Telemark-rennet som ble arrangert på Bortelid Skisenter skjærtorsdag. Det var Telemark-gruppa i Kvås idrettslag som sammen med skisenteret sto for arrangementet.

Det deltok ti skikjørere i Telemark-klassen. De resterende stilte i en friklasse, der det var mulig å kjøre på andre typer ski.

Alle deltakerne kjørte i telemarksløypa, der man etter å ha forsert flere porter måtte gjennom en 360 graders sving på slutten og en kort spurt inn til mål. Det ble kjørt to omganger fortløpende.

Frank Otto Røiseland var raskeste deltaker i Telemark-klassen for menn. Han kom i mål på tiden 67,8. Jan Rune Birkeland endte på andreplass med 70,5 sekunder. I dameklassen var Åse Merete Røiseland raskest (83,3 sekunder). Oddrun E. Røiseland ble nummer to med 84,6 sekunder. Klikk på bildet for å se alle resultatene.

Telemark-gruppa i Kvås idrettslag vil benytte anledningen til å takke Bortelid Skisenter for all tilrettelegging denne sesongen. Gruppa håper enda flere vil bli med på aktiviteter neste sesong.

Populære innlegg fra denne bloggen

Far og sønner løp maraton

Fettere debuterte på maraton

Nytt styre i idrettslaget