Bare noen dager igjen

2. september er det klart for den sjette utgaven av sykkelrittet 4 hills i Kvås.
Det er Sykleklubben Lyngdal og omegn i samarbeid med medhjelpere fra Team 43 i Kvås idrettslag som arrangerer det 26,5 kilometer lange rittet.
Deltakerne skal forsere 866 høydemeter ved å sykle opp Brattestien, Dydlandskleiva, Liskleiva og Markelandskleiva. Det er også mulig å sykle 2 hills (18 kilometer, 480 høydemeter). Start og mål er ved sambrukshuset i Kvås.
Rittet starter klokken 17.30. Deltakerne kan melde seg på enten ved å sende e-post til 4-hills@sykleklubben.no eller ved å sende sms til 95202237 (Odd Ivar Hjemlestad). Det er også mulig å melde seg på ved sambrukshuset fra klokken 16.45 på rittdagen.
I fjor deltok rundt 30 syklister på 4 hills. Jan Åge Sakariassen fra Lyngdal har løyperekorden for menn. Han passerte målstreken på 1.09.53 i fjor. Inger Saanum fra Mandal har løyperekorden for damer med 1.11.54, satt i 2009.
Klikk på plakaten for å se mer info om 4 hills. Gå også inn på hj...